Suporeks 10-12-2012

Spółka Solbet jest czempionem wśród wytwórców suporeksu w kraju. Narodziny naszej pierwszej linii produkcyjnej określamy na lata pięćdziesiąte, kiedy to w miejscowości Solec Kujawski zainaugurowano pierwszą produkcję innowacyjnego betonu komórkowego. Dziś z naszych pięciu fabryk, co roku na krajowy i cały europejski rynek trafia około 1,5mln m3; suporeksu.
Autoklawizowany beton, inaczej określany suporeksem czy gazobetonem, został wymyślony pod koniec XIX w. Jest to materiał budowlany wysoce energooszczędny, jako, że pęcherzyki powietrza zawarte w strukturze gazobetonu są perfekcyjnym izolatorem cieplnym. Materiał ten charakteryzuje się też małymi kosztami produkcji, jest ogniotrwały i nietrudny w formowaniu.

W swojej różnorodnej ofercie materiałów budowlanych mamy prócz bloczków suporeksu, stropy gęstożebrowe Teriva, nadproża oraz gazobetonowe kształtki U. Wszystkie nasze materiały wyróżniają się znakomitymi parametrami energooszczędności i są artykułami budowlanymi najlepszej klasy.

Suporeks wytworzony przez naszą firmę ma pierwszorzędne parametry termoizolacyjne. Wyśmienicie pasuje jako kluczowy element systemu dociepleń budynków. Obok właściwie uformowanych bloczków z porobetonu, wyrabiamy również kształtki-U, które dodatkowo można nabić wysokojakościową wełną mineralną. Należy zauważyć, że porobeton ze względu na swoją budowę (woda w nim nie zamarza) jest niepodatny na zawilgocenie i mrozy.

Jeśli zamierzają Państwo wybudować wygodny, energooszczędny i ciekawy konstrukcyjnie budynek, bez ponoszenia niepotrzebnych kosztów, powinni Państwo skorzystać z naszej bogatej oferty handlowej. Nasz świetnie dopracowany system dociepleń, niezwykle produktywne technologie wznoszenia ścian jednowarstwowych oraz wiele innych doskonałych rozwiązań technologicznych sprawiają to, że stawiane z nami domy są tanie, przyjazne dla środowiska i bardzo praktyczne.

Stawiając ścianę jednowarstwową z bloczków gazobetonowych mamy pewność, że będzie to ścianka pod wieloma względami przyjazna dla środowiska naturalnego. Po pierwsze niewysokie koszty fabrykacji (niewielki nakład energii), podług produkcji standardowych bloczków betonowych. Nieduża promieniotwórczość względem artykułów konkurencyjnych i kompletna wytrzymałość na pleśń i grzyby.

Nasza spółka Solbet wytworzyła kompleksowy system konstruowania budowli, ze ścian jednowarstwowych utworzonych z bloczków z gazobetonu. Z tego powodu prócz rzeczonych bloczków paramy się wytwarzaniem klejów do glazury oraz do systemów dociepleń, zapraw i tynków. Wszystko po to, żeby stawiany z naszych betonowych produktów budynek był oszczędny i niebanalny architektonicznie.

Bezspornie dużą zaletą naszych bloczków gazobetonowych jest to, że są nadzwyczaj trwałe na zgniatanie, co upraszcza wznoszenie nie tylko domków jednorodzinnych, ale i apartamentowców, a nawet budowli przemysłowych. Dodatkowo mają bardzo dobre wskaźniki jeśli idzie o izolację dźwiękową a także mają świetną paroprzepuszczalność.

Podobne felietony:

Zostaw odpowiedź