Antyki zawsze na fali. 10-12-2012

Największy sklep internetowy z antykami w Polsce: Porcelana, Meble, Srebra i Platery, Malarstwo, Rzemiosło.
Miłośnicy malarstwa odnajdą dla siebie dzieła, które być może nie wyszły z pędzla znanych mistrzów, ale niewątpliwie będą jedyne w swoim rodzaju oraz niepowtarzalne, a to chyba liczy się w tym wszystkim najbardziej. Malowidła – antyki wciąż są bardzo cenione i nigdy nie tracą na swej wartości.

Mówi się, iż o gustach się nie dyskutuje, to prawda, ale co zrobić w sytuacji, gdy nie mamy koncepcji na oryginalne oraz jedyne w swoim rodzaju wyposażenie naszego mieszkania? Z jednej strony nie kusi nas nowe wzornictwo, które sprawia wrażenie prostackiego i topornego, jakby iście wziętego z fabryki papierowych kartonów. Gdzie dominują łuki oraz zaokrąglenia pod warunkiem, iż są liniami prostymi, a fundamentalną ozdobę stanowi fragmencik wypolerowanej blachy. Dosyć tych zjadliwości, gdyż jak już wspomnieliśmy, o gustach się nie rozmawia.

Warto pamiętać o jednej, szalenie ważnej rzeczy. Dokonując zakupu w takim specjalistycznym sklepie wszelkich antyków, mamy gwarancję, iż np. porcelana Miśnia jest z Miśni, a nie jest tworem amatora garncarza, który w wolnej chwili ulepi coś z gliny.

By jednak nie było tak łatwo, to musimy podkreślić, iż należy mieć nieco wiedzy, co z czym zestawić, a czego unikać, by nasz dom nie nawiązywał do odpustowego straganu z błyskotkami. Dlatego też warto korzystać z rad oraz podpowiedzi ludzi, którzy zawodowo interesują się antykami, czyli starocie są ich wielką pasją.

Dla miłośników militariów opracowana jest oferta w skład, której wchodzi np.: broń palna oraz biała. Jeśli ktoś dysponuje odpowiednim pokojem gościnnym, to ekspozycja militariów będzie znakomitym dodatkiem do całego wystroju. Sklepy antyczne posiadają wyjątkowo różnorodne ekspozycje tegoż typu antyków.

Podobne felietony:

Zostaw odpowiedź