Alternatywne źródła energii 09-10-2009

Interesuje mnie czy w ogólności takie coś jest realne? W teraźniejszych czasach w większości wypadków poszukujemy różnych, ekonomicznych rozwiązań, i dzięki wciąż napierającej technice, istnieje możliwość zbudowania domu zużywającego minimum energii. Po pierwsze ceny paliw cały czas rosną, a co za tym idzie idą w górę także koszta energii elektrycznej i cieplnej, w czasie wielkiego kryzysu i konfliktów narodowych nigdy nie wiemy, która energia zostanie nam odebrana.

Niewątpliwie nie jest możliwe w naszym kraju budowa lokalu, którego nie będzie trzeba zimą ogrzewać, jednak można postawić taką konstrukcję domu, aby tej energii pobierała marginalnie, i do maksimum wykorzystywała moc z kolektorów , a dodatkowo energię wiatru a takie nośnik energii mozna nazwać paliwa alternatywe lub energią odnawialną. Do tego celu służą produkcja baterii słonecznych, które rozgrzewają bieżącą wodę w domach , a dodatkowo budowa pompy ciepła, która dostarcza energii elektrycznej.

Z początku budową takich domów głównie zajmowali się jedynie osoby kochający ekologie i wszyscy ludzie myśli technicznej, jednakże nawet po kilku miesiącach także biznesmeni budowlani rozpoczęli takie schematy.

Możemy także tworzyć takie budowy lokalu, żeby przez dach oraz dodatkowo ocieplone ściany dostarczał on maksimum ciepła poprzez całe 356 dni w roku. Takie lokowanie ekologiczne i bardzo tanie w użytkowaniu, są jeszcze dość drogie w samej budowie, natomiast z pewnością kalkuluje się na początku zainwestować w taką budowę elektrowni wiatrakowej oraz korzystanie z biopaliwa, żeby później {pozbyć|wyzbyć się wszelkich kosztów za energię i wodę.

Podobne felietony:

Zostaw odpowiedź