Oszczędny dom 15-08-2009

Czy ogólnie rzecz ujmując coś takiego jest możliwe? W teraźniejszych czasach w większości poszukujemy różnych, ekonomicznych rozwiązań, i dzięki cały czas napierającej technice, jest sposobność zbudowania mieszkania zużywającego zero zapasu energetycznego. Po pierwsze ceny paliw cały czas idą w górę, a także rosną także ceny energii elektrycznej i ogrzewania, po drugie w dobie wielkiego kryzysu i konfliktów międzynarodowych nigdy nie wiemy, która z energii pozostanie nam zabrana.

Z początku budową takich budynków zajmowali się wyłącznie osoby kochający ekologie i ludzie myśli technicznej, jednak już po kilku latach również inwestorzy z branży budowniczej rozpoczęli takie projekty.

Oczywiście nie ma możliwości w naszym kraju wybudowanie lokalu mieszkalnego, którego nie trzeba będzie w okresie zimowym dogrzewać, jednak istnieje możliwość postawienia taką konstrukcję domu, żeby tej energii pobierała niewiele, a do maksimum wykorzystywała moc słoneczną oraz dodatkowo wiatr takie energii nazywa się paliwa alternatywe lub energią odnawialną. W tym celu służy produkcja baterii działających na światło, które ogrzewają bieżącą wodę w domu oraz dodatkowo budowa wiatraków, która dostarcza sporo energii.

Powinniśmy również zbudować takie budowy lokalu, aby przez dach oraz dodatkowo izolowane ścianki dostarczał on maksimum energii poprzez cały rok. Te lokowanie ekologiczne i bardzo tanie w użytkowaniu, są wciąż dość bardzo drogie w samej budowie, jednakże ze 100% pewnością kalkuluje się na początku zainwestować w taką produkcję elektrowni wiatrakowej lub kolektora słonecznego, by w przyszłości {pozbyć|wyzbyć się różnych kosztów za energię i ciepłą wodę.

Podobne felietony:

Zostaw odpowiedź