Mapa miasta 02-08-2009

Człowiek od zawsze tworzył mapy, które w przyszłości pomagały ludziom w odnalezieniu różnych miejsc. Każda taka mapa dawała mu sposobność szybkiego dotarcia do pubudzających ciekawość miejsc i nawet gdy odeszło jedno pokolenia a na jego miejsce przychodziło drugie to mapy pozostawały i nowemu pokoleniu już było nie tak trudno. Ze stuprocentową pewnością ciągle takie plany krajów, rejonów i miast były aktualizowane i modernizowane. W skutek wojen kilka map traciło osobiste przeznaczenie, ponieważ granice wtedy dość śpiesznie były zmieniane własne miejsce.
Prawie po każdej przekształceniu granic osoba odpowiedzialna za plan wybranego państwa była zmuszona dodać nowe dane na nowy plan. Ponieważ parę wieków temu realizacja takiej mapy pochłaniało wiele czasu a granice ciągle się zmieniały to osoba odpowiedzialna za mapy państw miała pełne ręce roboty.
W okresie wojen przydatne zostały dokładne plany, ponieważ wiedza o tym, iż w jakimś miejscu urosło kilka krzewów mogła zdecydować o wyborze strategii na bitwę. To jeden z wielu powodów które decydowały o tym jak ważne było tworzenie map było bardzo ważną rzeczą we wszystkich państwach istotne są również miejskie mapy takie jak mapa Szczecina.
Do obecnie w muzeach można oglądać te ręcznie robione mapy, które w tej chwili wycenia się jako bezcenne.
W obecnych czasach ludzie już nie muszą się tak męczyć aby sobie obejrzeć mapę ponieważ na wielu stronach w internecie są one udostępnione całkowicie bezpłatnie i najczęściej są tak bardzo dokładne, że zazdrościliby ich nam nasi przodkowie. Jednak mimo tego, że stare mapy były niezbyt dokładne to jednakże trzeba docenić to ponieważ wtedy nie było przygotowanych narzędzi do mierzenia. Zazwyczaj różne odcinki musiały być mierzone wyłącznie powierzchownie i dlatego zostały takie niedokładności. Bez wątpienia po każdej korekcie planu zostały coraz bardziej dokładne.

 

Podobne felietony:

Zostaw odpowiedź