Karty kredytowe, pożyczki i inne produkty finansowe. 13-08-2009

Same pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy. To zdanie zna chyba każda kobieta i zapewne nie jeden mężczyzna. Żal tylko, że zasobność portfeli nie zawsze odpowiada naszym wszystkim potrzebom.

Od czego jednakże istnieją banki. Gdyby przyszła konieczność zawsze możemy skorzystać z kredytu – czy to konsumpcyjnego albo hipotecznego. To rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakupy za gotówkę czy dla tych, którzy wolą zainwestować pieniądze i spłacać raty kredytu zamiast od razu wydawać wszystkie środki z rachunku. Pożyczki są w dzisiejszych czasach łatwo dostępne nawet dla emerytów lub rencistów i zazwyczaj nie potrzebne są do nich żadne dokumenty i zaświadczenia.

Jeżeli zadłużyliśmy się w kilku bankach i mamy wiele pożyczek powinniśmy zapytać się w banku o kredyt konsolidacyjny. Wówczas w efekcie mieli jedną ratę zamiast wielu i dodatkowo zazwyczaj kredyt taki jest znacznie lepiej oprocentowany.

Leasing to wspaniałe rozwiązanie dla rozpoczynających działalność gospodarczą jak i tych, którzy prowadzą ją już dłużej. Warto wykorzystać możliwość wzięcia atrakcyjnego leasingu i pomału spłacać urządzenia lub auto firmowe

Jeżeli zbytnio nie lubisz brać pożyczek w banku, to może rozwiązaniem byłaby karta kredytowa? Wiele banków może zaproponować karty z tzw. odroczonym terminem spłaty, nawet powyżej pięćdziesięciu dni. Warto więc, korzystać z karty kredytowej, gdy nie masz funduszy w obecnej chwili, ale wiesz że za np. tydzień wpłyną Ci na konto bankowe ( porównanie kont osobistych ).

Dla tych, którzy mają znaczną nadwyżkę pieniędzy na koncie bankowym niczego sobie rozwiązaniem są lokaty terminowe. Dłuższy czas oszczędzania daje wymierne dochody i można potem fundować sobie większą pensję czy emeryturę.

Dla tych, którzy pragną wreszcie wyprowadzić się z domu lub po prostu przenieść się do lepszego i większego, pomocny może być kredyt hipoteczny. Dziś banki wręcz walczą o klientów i dzięki temu oprocentowanie kredytów jest niskie.

Banki są dla ludzi jak głosi jeden ze sloganów reklamowych. Nie rzadko jest on naprawdę prawdziwy. Pamiętaj tylko, ażeby zawsze dokładnie czytać każde regulaminy, które są zazwyczaj dołączane do umów. To właśnie tam najczęściej znajdują się zapisy, które pewnego dnia mogą Cię zadziwić, zatem starajmy się temu zapobiec.

Polecam servis Banki internetowe, gdzie znajdziesz wiele informacji o tematyce bankowej.

Podobne felietony:

Zostaw odpowiedź