Nie bój się wykonać testu na ojcostwo! 06-07-2009

Niepewność biologicznego ojcostwa zawsze budzi wiele kontrowersji. W takich momentach pojawia się akt buntu, demonstracja… tylko, dlaczego wszelkie swoje negatywne emocje przelewasz na dziecko? Przecież dziecko nie wybiera sobie rodziców.

Aby uniknąć dręczenia siebie, a przy okazji innych wykonaj badania DNA w kierunku ustalenia ojcostwa. One w sposób jednoznaczny wykażą czy to Ty jesteś biologicznym ojcem dziecka.

Zdecydowałeś się na ustalenie ojcostwa, jednak nie wiesz, od czego zacząć? Nie przejmuj się! Przygotowaliśmy dla Ciebie „mini-instrukcję”, jak łatwo wykonać to badanie.

Swoje badania rozpocznij od wybrania odpowiedniego laboratorium genetycznego. W tym celu wykorzystaj internet, przy pomocy, którego z łatwością znajdziesz laboratorium. Wpisz hasło np. „ustalenie ojcostwa dziecka” i czekaj na pojawienie się rezultatów. Później już tylko musisz przejrzeć ofertę firm zajmujących się ustalaniem ojcostwa i wybrać twoim zdaniem najlepszą.

Na stronie internetowej nie znalazłeś wszystkich potrzebnych informacji? Dręczą Cię niewyjaśnione kwestie? Skontaktuj się telefonicznie bądź mailowo z konsultantem medycznym, który udzieli Ci wszelkich niezbędnych informacji.

Jak wygląda sam proces badania?

Na początku laboratorium genetyczne przesyła Ci odpowiedni zestaw do pobrania materiału, w którym znajdują się sterylne wymazówki. Dzięki nim bez trudu pobierzesz materiał niezbędny do analizy. Następnie próbki te wkładasz do koperty i wysyłasz na adres laboratorium genetycznego. Na wynik badania czekasz od 7–14 dni roboczych.

Co w przypadku, gdy nie możesz pobrać wymazu?

Pozostaje Ci jeszcze jedna możliwość. W badaniu możesz wykorzystać materiały niestandardowe tzw. „mikroślady”, do których zalicza się włosy wyrwane z cebulką, zużytą szczoteczkę do zębów, plamy krwi czy nasienie.

Podobne felietony:

Zostaw odpowiedź