Mapy i Plany miast 06-07-2009

Człowiek od zawsze tworzył mapy, które w późniejszym czasie pomagały ludziom w odnalezieniu różnorakich miejsc. Każdy taki plan dawał mu sposobność bardzo szybkiego dotarcia do interesujących miejsc i dosłownie gdy odeszło pierwsze pokolenia a na ich miejsce przyszło następne to mapy pozostawały i młodszemu pokoleniu już było łatwo.

Z pewnością nieustannie takie mapy państw, dużych obszarów i dużych miast zostały uaktualniane i naprawiane. W skutek wojen domowych kilka map traciło indywidualne wykorzystanie, ponieważ granice wówczas często i prędko były zmieniane spersonalizowane miejsce.
Prawie po każdej przemianie granic odpowiedzialny za plan wybranego obszaru była zmuszona poprawić nowe informacje do nowej mapy. Ponieważ parę wieków temu realizacja takiej mapy pochłaniało kilka czasu a granice non stop się zmieniały to osoba odpowiedzialna za mapy państw miała całe ręce roboty.
W okresie wojen przydatne zostały dokładne plany, gdyż wiedza o tym, iż w jakimś miejscu urosło wiele krzewów mogła decydować o doborze ich strategii na wojnę. To był jeden z bardzo wielu powodów które decydowały o tym jak ważne było powstawanie map było istotną rzeczą we wszystkich państwach.
Do obecnie w muzeach można oglądać te ręcznie robione plany miast, które właśnie wycenia się jako bezcenne.
W teraźniejszych czasach ludzie już nie muszą się tak męczyć ażeby sobie obejrzeć mapę ponieważ na wielu portalach w internecie są one udostępnione całkiem bezpłatnie i najczęściej są tak wyjątkowo dokładne, iż zazdrościliby ich nam nasi pra ojcowie. Jednakże pomimo tego, że stare plany zostały niezbyt dokładne to jednakże powinno się docenić to ponieważ wówczas nie było wymyślonych narzędzi do mierzenia. W większości przypadków różnorodne odcinki były obliczane jedynie “na oko” i właśnie dlatego zostały takie niedokładności. Ze 100% pewnością po każdej korekcie planu zostały coraz bardziej precyzyjne.

Podobne felietony:

Zostaw odpowiedź