Kwitnie technologia LED 06-04-2009

Po mimo słabego okresu w gospodarce w szczególności wzrasta zapotrzebowanie na technologie LED, na rok 2009 przewiduje się wzrost zapotrzebowania na monitory z tego typu technologią. Zgodnie z przewidywaniami, rynek monitorów LCD wzrośnie o 2,9% w przyszłym roku, w porównaniu do ogólnego spadku o 9,4% na rynku.

Technologia LED jest jako ulepszoną wersją w stosunku do tradycyjnych technologii świetlówek CCFL, stosowanych do wyświetlaczy monitorów LCD.

Stosując właściwą konfigurację, diody stają się bardziej energooszczędne, posiadają pewną formę czynnika korzyści CCFLs i może dzięki nim wyświetlać obraz najwyższej jakości.
Duża część wzrostu popytu na monitory LCD z technologią LED, uzasadniony jest spadkiem cen. Różnica w cenie między 40 – 42-calowy wyświetlaczem z technologią LED opartych na wyświetlaczach LCD i opartych na CCFL LCD TV wynosi teraz około 200 do 500 dolarów – znacznie mniej niż jeszcze rok temu. Wiele firm, w tym Samsung, Sony i General Electric są w etapie tworzenia nowych linii LCD TV, które opierają się na technologii LED, a na rynku możemy się ich spodziewasz około czerwca tego roku, więc już nie bawem będziemy mogli cieszyć się nową technologią w naszych domach.

Podobne felietony:

Zostaw odpowiedź